© 2017-2018 Proudly created by ejnoBlog

Please reload

SEARCH BY TAGS: 

Please reload

RECENT POSTS: 

...podłącz się:

Powiedz NIE

March 17, 2017

Hey :-)

 

     czy ty też tak masz, że czasami, albo częściej niż tylko czasami, nie potrafisz powiedzieć NIE? No właśnie, to chyba normalne w dzisiejszym społeczeństwie, a może i dzisiejszym i kiedyś...  Jestem przekonany, że tak.

    

     Tak to już jest, że wielu z Nas nie potrafi być Asertywnym i powiedzieć otwarcie i szczerze, że NIE nie podoba mi się to i tamto, albo NIE nie pójdę z Tobą na spacer, bo bolą mnie nogi, lub mam inne plany.

 

     Większość z ludzi, pewnie Ty też (możliwe, że się mylę)...większość z ludzi stara się w jakiś sposób przypodobać komukolwiek i dzięki temu bierzemy sobie na plecy wiele wiele nie potrzebnych sytuacji, które na samym końcu odbijają się na Nas samych... no bo jak tu powiedzieć koleżance, że nie pójdziesz na dyskotekę, bo się źle czujesz lub po prostu masz inne plany. Nie da się? a właśnie, że się da ! Każdy ma prawo do kreowania swojej rzeczywistości i Ty też :-)

 

     Na początku wydaję się to trudne, ale bez obaw, wszystko jest dla ludzi i wszystko jest do opanowania. Nie ma rzeczy nie możliwych, są po prostu tylko te trudniejsze, które wymagają większego zaangażowania, co nie znaczy, że masz się zamęczać :-) nie w tym rzecz.

 

     Myślę, że zainteresowałem Ciebie tym co napisałem, tzn faktem, że na prawdę można nauczyć się mówić NIE i to w bardzo dyplomatyczny sposób....czy to Teściowej, sąsiadce czy Pani z kolejki. takie życie, ale umiemy sobie z tym poradzić. Ty też nauczysz się mówić NIE, szybciej niż się Tobie wydaję, Zapraszam :-)

 

 

 

Tymczasem

ejnoBlog

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon