© 2017-2018 Proudly created by ejnoBlog

Please reload

SEARCH BY TAGS: 

Please reload

RECENT POSTS: 

...podłącz się:

Czy jestem zmotywowany ? Motywacja = Sukces

April 28, 2017

Tak sobie pomyślałem, czy podczas codziennego życia, tego całego pędu, wyścigu szczurów itd itd...czy ja jestem zmotywowany?

 

     Każdy zastanawia się, po co to wszystko, po co ta gonitwa, bieganie za wynikami, zyskami. Ale ten świat tak stworzony jest, że komuś się to podoba, a reszta...idzie w ślepo za nim.

 

     Musimy natomiast pamiętać o jeden zasadniczej sprawie ! Jeżeli chcesz, żeby ktoś był zmotywowany do działania, to nie oszukuj się !

Sprawa jest prostsza niż się Tobie wydaję.... bo każdy, ale to każdy jest zmotywowany...no tak... Mówisz sobie, że to nie prawda, ale tak jest, spójrz na przykład:

są dwie osoby, to chłopacy. Obydwaj uczą się w szkole zawodowej, jako piekarze cukiernicy.

Ale czekaj czekaj, obydwaj są zmotywowani, do nauki, i ukończenia, tylko w całkiem inny sposób. Mamy tutaj do czynienia z motywacją pozytywną i negatywną.

 

     Jeżeli robisz to co lubisz i wiesz, że sprawia Ci to przyjemność, tak jak jednemu z cukierników, to egzamin na koniec będzie dla niego przyjemnością i ma motywację żeby skończyć szkołę i osiągnąć sukces.

     A jeżeli robisz coś z przymusu, bo ktoś Ci kazał itd...tak jak drugi cukiernik, musi skończyć szkołę, bo rodzice tak chcą, bo musi gdzieś pracować i mieć pieniądze na życie, wydatki itd, czyli też ma motywację, ale negatywną.

 

     W życiu jest tak samo, raz robisz coś bo musisz a w innym przypadku, robisz to bo chcesz.

Jeżeli zastanawiasz się, jak to jest, gdy jesteś zmotywowany do sukcesu, to zapraszam do lektury :-)

 

 

 

Tymczasem

ejnoBlog :-)

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon