© 2017-2018 Proudly created by ejnoBlog

Please reload

SEARCH BY TAGS: 

Please reload

RECENT POSTS: 

...podłącz się:

Ty tez chcesz byc Wyspany ?!

November 10, 2017

Cześć nie śpiochy, podzuszko lubce, kołdro naciągacze itd...

 

     Rozmawiałem ostatnio ze znajomym, który powiedział, że często miewa koszmary nocne i nie może sobie z tym poradzić. Powiesz sobie, a co mnie to interesuję? Już tłumaczę... wyobraź sobie, że ten znajomy, popełnia pewien ogromny błąd prawie co dziennie przed spaniem. A mianowicie, objada się tłustymi potrawami, kiełbasa, zamawia pizzę i zjada dosłownie minute przed snem. Co się wtedy dzieję... jego organizm zamiast spać, zaczyna to wszystko trawić. Krew napływa do żołądka i ciało cały czas mocno "walczy" z trawieniem. W efekcie czego, akurat u niego pojawiają się koszmary nocne...

 

     Możesz spróbować u Siebie, czy czasami nie masz podobnych problemów? Kolega skorzystał z porady, i o dziwo, koszmary zniknęły. To takie proste tak, to dlaczego nikt o tym nie mów. Dlatego, że rzadko kto pyta... Pytaj a otrzymasz odpowiedź.

 

     Jednym ze sposobów na zdrowy i efektywny sen jest nie objadanie się przed samym snem. Daj sobie spokój z jedzeniem na 2...3 godziny przed planowanym odpoczynkiem a zobaczysz co się stanie.

 

     Pewnie masz też tak, że kładąc się do łóżka, zaczynasz co wieczorny rytuał, polegający na prześwietlaniu całego dnia, co się wydarzyło, a dlaczego tak i tak, a co powinienem zrobić, a gdzie to i tamto... słuchaj, kolejna metoda to oczyszczenie myśli. Tak, po prostu weź kartkę, zapisz wszystkie te ważne rzeczy na papierze i połóż na stole. Dzięki temu oczyścisz głowę ze zbędnej wiedzy...nie potrzebnej na ten moment.

 

     Jeżeli interesuję Cię kwestia związana z dobrym snem i chcesz w końcu odpoczywać a nie walczyć podczas snu...zapraszam do dalszej lektury.

 

 

 

 

Tymczasem

ejnoBlog :-)

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon